X-RAY TARAYICI

Kamu güvenliği açısından özellikle güvenli bölge girişlerinde kişi tespiti, kişinin taşıdığı veya yanında bulundurduğu malzemenin tehlikeli olup olmadığı da yaygın bir şekilde kullanılan güvenlik teknolojilerinden birisidir. Bu alanda X-Ray tarama teknolojileri boyut değiştirmek suretiyle hem küçük çapta hem büyük çapta koli hem de araç dahil olmak üzere tarama alanında geniş skalada ürünler ortaya çıkmaya başlamıştır.

TiaR bilişim teknolojileri olarak bu kamu güvenliğine odaklı hizmet anlayışımızla X-Ray üzerinde yenilikçi, farklılık yaratan, aynı zamanda kolay kullanılabilen X-Ray teknolojilerinin adaptasyonu ve buna yönelik kısmi üretim çalışmaları yürütülmektedir. Bu noktada hem Ar-Ge faaliyetlerini hem de tedarik ve bakım hizmetlerini yürütebilmek üzere yapılanmış uluslararası inovasyon kabiliyetini, yaygın Ar-Ge gücüyle bir araya getirmiştir. Bu noktada ortaya çıkan ürünlerimiz dünyanın pek çok noktasında halihazırda kullanılmakta, Türkiye ve diğer özel üretim ihtiyacı bulunan noktalara da ihtiyaca göre üretim yapabilme kabiliyetindedir.

İnsan Tarama

Mümkün olduğunca çabuk ve rahat bir şekilde geçiş yapmak için her geçen gün milyonlarca insan güvenlik kontrol noktalarından geçmektedir. Bunu sağlamak için TiaR hapishanelerde, hava limanlarında, sınır kapılarında ve hükümet binalarında kontrol noktası denetimi için , personel güvenliği taraması için veya yüksek güvenlik gerektiren her yerde yenilikçi, her şeyi kapsayan X-Ray teknolojisi kullanmaktadır. bu vücut tarayıcıların en önemli avantajlarından biri sıvı patlayıcılar da dahil olmak üzere, yalnızca giysilerin altında değil, vücut boşluklarında ve protez cihazlarında da olsa gizli her tür tehlikeli maddenin saptanmasıdır. Yetenekleri, rekabetçi sistemlerin sıradan metal detektörlerinden çok daha geniştir.

Kargo, Bagaj ve Küçük Yük

TiaR bagaj ve yük denetim sistemleri özellikle hava limanları, gümrük tesisleri, taşıyıcılar, sınır geçişleri, limanlar, lojistik merkezleri ve kargo servislerinin ana güvenlik gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır. Çift enerjili bagaj tarayıcıları, bir güvenlik tehlikesi olarak düşünülen silah, patlayıcı madde, uyuşturucu, sigorta ve diğer tehlikeli cisimlerin tanımlanmasına izin verir. TiaR, yeni kompakt , güvenli ve etkili modeller sayesinde bu yüksek güvenlikli çözümleri okullara ve üniversitelere sunabilir.

Yük ve Araç Denetimi

Sınır geçişleri, limanlar yoluyla malların ve malzemelerin sürekli akış güvenlik dünyasının zorluklarını teşkil eder. Durağan ve taşınabilir yapılandırmadaki yüksek enerji sistemleri, silahlar, patlayıcılar, kitle imha silahları, uyuşturucular ve bildirilmemiş mallar da dahil olmak üzere çeşitli gizli tehditler ve kaçak türleri tespit etmek için tasarlanmıştır. TiaR'ın DTP sistemleri liman, gümrük ve sınır geçişlerinde kargo, kamyon ve binek araçların kontrolü için en uygun çözümdür.